Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Piasecznie „Przystań pod klonami”, przy ul. Szkolnej 18 w Piasecznie dla mieszkańców Gminy Piaseczno. Spis podmiotów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie Gminy Piaseczno jak i na terenie całego kraju znajdziesz tutaj – Ogólnopolska Karta Seniora-pełny spis podmiotów. .

 

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana mieszkańcom Piaseczna w wieku 60+ w Domu Dziennego Pobytu w Piasecznie – „Przystań pod Klonami” ul. Szkolna 18 w Piasecznie w godzinach pracy. Tel. 517 01 44 80

2 sierpnia 2017 r odbyło się spotkanie zespołu roboczego Piaseczyńskiej rady Seniorów ds. opieki prawnej z Łukaszem Salwastowskim – prezesem Stowarzyszenia Manko, które prowadzi program Ogólnopolskiej Karty Seniora pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia osoby 60+ do korzystania zniżek w wielu wybranych punktach na ternie kraju, w tym również w sanatoriach, zakładach opieki zdrowotnej oraz w wielu punktach usługowych. Członkowie zespołu roboczego wysłuchali przedstawiciela Stowarzyszenia oraz zadawali szczegółowe pytania dotyczące kosztów, funkcjonalności karty. Po zapoznaniu się z informacjami zespół przeprowadził dyskusję.

24 sierpnia 2017 r. Piaseczyńska Rada Seniorów podjęła uchwałę, w której rekomenduje Burmistrzowi Miasta i Gminy Piaseczno wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Po zapoznaniu się z propozycją Piaseczyńskiej Rady Seniorów ówczesny Burmistrz Zdzisław Lis podjął decyzję o jej realizacji.

1 komentuj
  1. Kosta
    Kosta napisał:

    Chciałabym prosić o wyjaśnienie, ile rodzajów kart seniora obowiązuje w Piasecznie? Na stronie czytam o Ogólnopolskiej Karcie Seniora natomiast, aby zapisać się na zajęcia ruchowe obowiązkowa jest Karta Seniora Piaseczyńskiego. Proszę o informację czy jest jedna, dwie, a może więcej ?
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *