Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest w Dziennym Domu POmocy Społecznej w Piasecznie „Przystań pod klonami”, przy ul. Szkolnej 18 w Piasecznie dla mieszkańców Gminy Piaseczno. Spis podmiotów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie Gminy Piaseczno jak i na terenie całego kraju znajdziesz tutaj – Ogólnopolska Karta Seniora-pełny spis podmiotów. .

 

2 sierpnia 2017 r odbyło się spotkanie zespołu roboczego Piaseczyńskiej rady Seniorów ds. opieki prawnej z Łukaszem Salwastowskim – prezesem Stowarzyszenia Manko, które prowadzi program Ogólnopolskiej Karty Seniora pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia osoby 60+ do korzystania zniżek w wielu wybranych punktach na ternie kraju, w tym również w sanatoriach, zakładach opieki zdrowotnej oraz w wielu punktach usługowych. Członkowie zespołu roboczego wysłuchali przedstawiciela Stowarzyszenia oraz zadawali szczegółowe pytania dotyczące kosztów, funkcjonalności karty. Po zapoznaniu się z informacjami zespół przeprowadził dyskusję.

24 sierpnia 2017 r. Piaseczyńska Rada Seniorów podjęła uchwałę, w której rekomenduje Burmistrzowi Miasta i Gminy Piaseczno wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Po zapoznaniu się z propozycją Piaseczyńskiej Rady Seniorów ówczesny Burmistrz Zdzisław Lis podjął decyzję o jej realizacji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *