Organizacje seniorów w Gminie Piaseczno

Mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą korzystać z darmowych porad prawnych, udzielanych przez radcę prawnego Pana Marcina Wojcińskiego. Porady udzielane są w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piasecznie, w każdą środę w godz. 9.00 – 13.00. W celu umówienia się na konsultację prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 508 262 229. Pomoc prawna udzielana jest na każdy temat, z wyłączeniem spraw karnych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zaprasza na bezpłatne porady prawne w dziedzinach:

  • prawo rodzinne,
  • prawo pracy,
  • prawo karne,
  • elementy prawa cywilnego,

Konsultant prawny: Ewa Misztal
e-mail: e.misztal@mgops.piaseczno.eu
tel.: (22) 756 72 63, 750 33 08, (22) 737 23 97, w.109

Od stycznia 2016 r. mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego będą mogli korzystać z 7 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Porady będą udzielane we wszystkich gminach należących do Powiatu. Szczegóły znajdą Państwo pod tym linkiem.

Mogą Państwo korzystać też z Katalogu Codziennika Prawnego stworzonego przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, zawierającego bezpłatny poradnik ułatwiający poruszanie się w gąszczu przepisów. Zawiera on odpowiedzi na setki pytań, które rodzą się w domu, w pracy, w urzędzie czy podczas zakupów. Znaleźć w nim można też wzory pism, umów oraz wykaz punktów pomocy prawnej w całej Polsce.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *