„Peronówka” to nazwa Amatorskiego Teatru Seniora, który powstał w październiku 2018 r. w Miejskim Klubie Seniora, mającym siedzibę na ul. Dworcowej 9 w budynku Piaseczyńskiego Dworca PKP. Po raz pierwszy przedstawienie odbyło się na spotkaniu przedświątecznym dla seniorów 17 grudnia 2018 r. w UMiG Piaseczno. Była to „Dietetyczna wigilia” napisana przez Annę Wasilewską, która pisze dla nas scenariusze. Scenariusze powstają na bazie naszych przeżyć i doświadczeń.

W ciągu ostatniego roku wystawiłyśmy ponad 20 przedstawień, a były to oprócz „Dietetycznej wigilii”: „Dzień z życia emerytki”, „Wiosna” i „Wspomnienia z wakacji”. Przyjmujemy wszystkie zaproszenia – grałyśmy nie tylko w Piasecznie, ale również na terenie Gminy i Powiatu Piaseczno (Józefosław, Konstancin-Jeziorna) oraz w Warszawie.

Oprócz przedstawień przygotowujemy wieczory poezji (niezapomniany wieczór poezji Anny Lorent odbył się w listopadzie 2019 r.). Najbliższe przedstawienie to „Życiowe niespodzianki”. Udział biorą: Anna Abramczuk, Anna Lorent, Jolanta Radecka, Anna Wasilewska i Łucja Winiarz. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce spotkań: Miejski Klub Seniora, ul. Dworcowa
Kontakt: 699 710 619
Uwagi: Nasza działalność finansowana jest ze środków MGiOPS-u