16 października w Legionowie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w mazowieckiem konkursie Najaktywniejsza Liderka Wiejska. Wśród wyróżnionych znalazła się Barbara Olesińska z Żabieńca – członkini Klubu Seniora Żabieniec oraz Piaseczyńskiej Rady Seniorów.

Podczas XI Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Legionowie, wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wręczyła nagrody i wyróżnienia w konkursie „Najaktywniejsza Liderka Wiejska” organizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim.

– Każda z tegorocznych finalistek ma w sobie pierwiastek liderki, miała na tyle odwagi, by przyjechać na finał, sprawdzić swoją wiedzę i na końcu jeszcze dobrze mówić o sobie, i wymieniać swoje sukcesy. Co przecież nigdy nie jest łatwe – mówiła członkini komisji Anna Szpura (Najaktywniejsza Liderka z 2014 r.).

Podobnie jak w poprzednim roku komisja postanowiła wyróżnić wszystkie panie biorące udział w tegorocznej edycji konkursu. Doceniając ich codzienną pracę na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienie otrzymała – Barbara Olesińska z Żabieńca – członkini Klubu Seniora z Żabieńca oraz Piaseczyńskiej Rady Seniorów – Cieszy nas aktywność społeczna seniorów realizowana z największym ich skarbem – życiowym doświadczeniem. Należy i będziemy promować wszelkie pozytywne aktywności osób 60+, bo seniorzy są ważną częścią naszego społeczeństwa – mówi Krzysztof Kasprzycki z UMiG, który zainicjował powstanie rady seniorów i jest jej opiekunem z ramienia burmistrza.

Tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej w 2017 r. trafił do Marioli Kruk z gminy Rzeczniów. Komisja doceniła podjęty trud tworzenia bloga (http://podkonce.blogspot.com/) i funpage’a, dbałość o tradycje i kulturę, podejmowane projekty i działania dokumentalistyczne, przy jednoczesnej skromności kandydatki.

W rywalizacji mogły wziąć udział kobiety aktywnie pracujące na rzecz swoich małych Ojczyzn – dbające o kulturę i tradycję, zajmujące się integracją społeczną czy też poszukujące i wspierające produkty tradycyjne i regionalne. Podczas finału wszystkie nominowane panie musiały wypełnić test wiedzy o Mazowszu i Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Komisja dokonała również oceny kart zgłoszeniowych i załączonych do nich dokumentów i rekomendacji. Następnie członkinie komisji przeprowadziły rozmowy indywidualne z każdą z kandydatek.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *