Miejska Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno poprowadzi dla seniorów kolejny cykl nieodpłatnych szkoleń z obsługi komputera. Pierwsza edycja rusza już w listopadzie.

Prawie 20% mieszkańców Gminy Piaseczno to osoby 60+. Ich aktywizacja to kluczowy obszar zainteresowania władz lokalnych. Jednym z działań podejmowanych w Gminie jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno od lat prowadzi zajęcia dla seniorów z obsługi komputera i Internetu. –Nasze placówki to nie tylko przechowalnia księgozbiorów, lecz także nowoczesne centra aktywności lokalnej – mówi dyrektor Biblioteki Łukasz Załęski. – Idziemy z duchem czasu i chcemy nadal się rozwijać razem z naszymi czytelnikami. Posiadamy elektroniczny dostęp do księgozbiorów, w gminie ruszył portal skierowany do seniorów Senioralne.Piaseczno.eu. To również jeden z powodów, dla których organizujemy szkolenia z obsługi komputera – dodaje dyrektor Łukasz Załęski. W trakcie zajęć i konsultacji będzie można rozwiązywać problemy z obsługą komputera, nauczyć się rozwijania pasji, wyszukiwać informacji, edytować zdjęcia lub dzielić się swoimi zainteresowaniami.

Zajęcia będą organizowane w dwóch edycjach – jesiennej (od listopada 2017) oraz wiosennej – od początku lutego 2018 (zapisy od 15 stycznia). Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach – początkującej i zaawansowanej. Oprócz tego równolegle będą odbywać się konsultacje dla osób, które biegle obsługują komputer i nie potrzebują cyklicznego szkolenia, jednak mają konkretny problem do rozwiązania z Internetem lub pocztą elektroniczną. Liczba miejsc na kursach jest ograniczona.

Zajęcia komputerowe dla seniorów organizowane są w następujących placówkach :

Edycja jesienna – Biblioteka Główna, Oddział dla dorosłych – kontakt: Przemysław Kowalski tel. 22 756 73 58
Edycja jesienna – filia Zalesie Górne – kontakt: Marcin Eysymontt 22 756 52 24
Edycja wiosenna – filia Józefosław – kontakt: 22 390-58-87
Edycja wiosenna – filia w Głoskowie – kontakt: 22 390-58-27.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *