Rada Miejska w Piasecznie na sesji w dniu 18 października podjęła uchwałę o przystąpieniu do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Długo oczekiwana przez środowisko seniorów karta upoważnia do korzystania ze zniżek oferowanych w prawie 900 punktach usługowych na terenie kraju, w tym sanatoria, gabinety zabiegowe, kina i muzea. Do karty seniora przystąpiło już prawie 60 gmin. Ogólnopolska karta seniora po wnikliwych analizach została zarekomendowana przez Piaseczyńską Radę Seniorów.

Program „Ogólnopolska Karta Seniora” został opracowany specjalnie z myślą o aktywizacji osób 60+, których portfele nie zawsze pozwalają na dodatkowe wydatki. Program został objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „program również może stanowić impuls rozwojowy dla lokalnych przedsiębiorców do rozwoju nowej gałęzi usług skierowanych na seniorów”. – Silver economy [srebrna gospodarka], czyli sektor usług prywatnych i publicznych nastawionych wyjątkową grupę jaką są seniorzy, w wielu krajach Europy jest już zaawansowany. Piaseczno dostrzega konieczność wsparcia osób 60+ i dołączyło do bardzo ważnego światowego trendu. Wielu przedsiębiorców już dopytuje o możliwość przystąpienia do programu – mówi Krzysztof Kasprzycki z Zespołu Doradców Burmistrza. – Członkowie Piaseczyńskiej Rady Seniorów mają już kontakt ze zdeklarowanymi podmiotami z terenu Gminy Piaseczno i wciąż aktywnie pozyskują nowe. Wykazują duży rozmach i niezwykła operatywność. Dzięki temu budują Piaseczno – miasto szczęśliwych seniorów – mówi opiekun PRS.

Dotychczas na liście punktów honorujących kartę seniora w Piasecznie znajduje się tylko jeden, w Warszawie prawie 50, oraz kilka w sąsiednim Konstancinie. Wszystkie punkty oznaczone są rozpoznawalnym logo. Pierwsze karty seniora dla mieszkańców Gminy Piaseczno zostaną wydane prawdopodobnie pod koniec listopada. Karta będzie wydawana nieodpłatnie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *