Pierwszy w historii tytuł „Przyjaciela Piaseczyńskich Seniorów” trafił do Zdzisława Lisa – Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Uroczyste nadanie tytułu odbyło się w trakcie obchodów pierwszego roku działalności PRS. W uzasadnieniu uchwały Piaseczyńskiej Rady Seniorów czytamy, że dzięki historycznej decyzji o powołaniu Piaseczyńskiej Rady Seniorów środowisko osób 60+, organizacje zajmujące się seniorami zyskały skutecznego rzecznika swoich postulatów i platformę do współpracy z władzami samorządowymi.

Piaseczyńska Rada Seniorów, składająca się z przedstawicieli wszystkich organizacji senioralnych, podjęła decyzję o przyznaniu jednej osobie, raz w roku wyjątkowego tytułu „Przyjaciela Piaseczyńskich Seniorów”. Tytuł będzie nadawany osobom i podmiotom za wybite osiągniecia na rzecz środowiska senioralnego Gminy Piaseczno i każdy może go otrzymać tylko raz w życiu. O nadanie tytułu mogą wnioskować organizacje senioralne, członkowie rady seniorów oraz mieszkańcy.

Oprócz tytułu będą przyznawane Wyróżnienia PRS – maksymalnie trzy w roku – za szczególne pracę na rzecz osób 60+ w Gminie Piaseczno.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *