Po przerwie Gmina Piaseczno zaprasza na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę  godz. 9.00 – w e wrześniu zbiórka w Parku Miejskim ul. Zgoda 8 (przy placu zabaw)

Zajęcia z nordic walking przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, zwłaszcza do osób 50+, które chcą spędzić czas wolny na świeżym powietrzu, a przy tym poprawić swoją kondycję i wydajność co ma decydujące znaczenie dla ich stanu zdrowia. .

Zajęcia instruktażowi – treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację „Żyj aktywnie po 50-ce” mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród seniorów. Cykl 22 nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe – we wrześniu i w listopadzie. .

Fundacja „Żyj aktywnie po 50-ce”– po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 -przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Fundacja „Żyj aktywnie po 50-ce” została wyłoniona w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno  na wspieranie amatorskich projektów obejmujących propagowanie lokalnej turystyki weekendowej i organizację spotkań i innych form aktywności z uwzględnieniem seniorów. Zajęcia odbywają się przy wsparciu z budżetu Gminy Piaseczno.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *