Z inicjatywy Piaseczyńskiej Rady Seniorów Gmina Piaseczno zapewnia bezpłatny transport w obie strony dla uczestników V Ogólnopolskiej Parady Seniorów oraz Pikniku Pokoleń w dn. 18 sierpnia

W programie bezpłatny udział w Paradzie Seniorów a następnie Piknik Pokoleń na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego, gadżety, poczęstunek, dancing międzypokoleniowy, bezpłatne badania, oraz panele dyskusyjne o zdrowiu, czworonogach, pasji, diecie, i wiele innych.

Ambasadorami i gośćmi wydarzenia będą m.in. Beata Tadla, Krystyna Mazurówna, Zofia Czerwińska, Jarosław Gugała, Anna Korcz, Andrzej Depko, Robert Janowski, Dorota Williams, Daniel Passent, Anna Plaszczyk, Katarzyna Bosacka, Agnieszka Cegielska, Tadeusz Sznuk, Anna Czerwińska, Bożena Dykiel i oczywiście DJ Wika.

Po co idziemy w Paradzie?

Środowisko senioralne w Polsce to miliony ludzi tworzących bardzo zróżnicowaną społeczność. Są tu prawdziwi indywidualiści, niecodzienne talenty, wspaniałe życiowe historie. Seniorów nie można traktować jednakowo i z góry!

Pełno jest krzywdzących stereotypów na temat seniorów. Idąc w Paradzie, mówimy tym stereotypom „nie”. Udowadniamy, że seniorzy nie chcą żyć w cieniu, z dala od innych, zamknięci we własnym gronie.

Seniorzy mają swoją godność i dumę, potrafią walczyć z przeciwnościami i pokonywać piętrzące się barykady. Starość to kolejny i naturalny etap w życiu. Nie ma nic dziwnego w starości. Musimy się uczyć dobrze starzeć.

Głos ogromnej grupy społecznej osób 60+ musi być bardziej słyszalny, a sprawy dla nich ważne traktowane z powagą. Lepsze rozwiązania społeczne dla osób najstarszych przysłużą się również przyszłym pokoleniom.

Osoby w Trzecim Wieku stanowią kapitał, źródło wiedzy i doświadczenia. O to dobro narodowe trzeba się troszczyć. Seniorom należy się wsparcie państwa i szacunek społeczeństwa.

Polityka społeczna wymaga reform dyktowanych, między innymi, przez zmiany demograficzne. By żyło się nam wszystkim lepiej, nie możemy budować pokoleniowych murów lecz współpracować między pokoleniami.

W tym roku na Paradzie Seniorów 18 sierpnia do Waszej dyspozycji będzie nie jedna, a dwie ruchome sceny! Nasze muzyczne autobusy będą jechać Traktem Królewskim wraz z naszym przemarszem, a dodatkowo pojawią się bębniarze, szczudlarze i ryksze muzyczne. Cała nasza impreza będzie pulsować muzyką. Nie zapomnijcie o kolorowych kreacjach

Jak wziąć udział w Paradzie Seniorów ?

Wyjazd bezpłatnym autokarem w dn. 18 sierpnia o godz. 10.30. Zapisy i informacje: tel. 517 01 44 80. Impreza bezpłatna.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *