1 lutego ponad 150 osób bawiło się na tradycyjnej zabawie karnawałowej organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Piaseczyńskiej. Impreza odbyła się w klimatycznym skansenie w Kawęczynie.

Uczestnicy w uroczystych strojach bawili się w pomieszczaniach z drewnianych bali przy dźwiękach porywającej muzyki. Grano takie utwory, które trafiały do każdego – zarówno te z lat 60., 70., 80., ale również znane polskie i zagraniczne utwory współczesne.

Na stołach królował obfity poczęstunek w postaci gorących posiłków serwowanych w podgrzewaczach. Smacznego jedzenia nie zabrakło dla nikogo.

Zależy nam na integracji mieszkańców zwłaszcza kobiet i seniorów. Oprócz zabawy, budowanie relacji społecznych jest istotnym atutem naszych spotkań a to jest  jednym z najważniejszych zadań naszego stowarzyszenie – mówi Anna Janusz szefowa Kobiet Ziemi Piaseczyńskiej.

Potwierdzają to uczestnicy imprezy.  Dziś pierwszoplanowa jest muzyka i dobra zabawa, ale oprócz muzyki to właśnie rozmowy z ludźmi – znajomymi i tymi nowymi – są dziś podstawową korzyścią. Właściwie to dwa dźwięki, które dziś najbardziej słychać – potwierdza Alina z Piaseczna, uczestniczka zabawy karnawałowej.

Zabawa trwała ponad 7 godzin pod wspaniałą opieką gospodarzy.

Powtórka już za rok!

Kontakt do Stowarzyszenia znajdziesz tutaj.

2 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *