19 listopada na Stadionie Miejskim w Piasecznie odbyły się I Piaseczyńskie Senioralia – piaseczyńska impreza sportowa seniorów. Celem imprezy była promocja aktywności wśród osób 60+ oraz zdrowego trybu życia.

Pomysł na imprezę powstał w Piaseczyńskiej Radzie Seniorów. W trakcie imprezy przeprowadzono zawody sportowe w czterech dyscyplinach Nordic Walking na 400 metrów, bieg na 50 metrów, rzut oszczepem, czy drużynowe przeciąganie liny.

Jednak najważniejszym elementem imprezy było ustanowienie rekordu Polski w ćwiczeniach na zdrowy kręgosłup. Uczestnicy w różnym wieku, przez 30 minut, pod kontrolą sędziego z Biura Rekordów Polski, w wydzielonej strefie wykonywali ćwiczenia w rytm muzyki prezentowane przez znaną piaseczyńską instruktorkę Gabrielę Helak. Werdykt sędziego mógł być tylko jeden – 156 mieszkańców Piaseczna i okolic wspólnie ustanowiło nowy rekord.

Ponadto w części artystycznej zaprezentowały się  zespoły np. chór Lira, zespół Kłosowionaki, teatr „Peronówka” czy pokazy grupy tanecznej Zumba Gold a cała impreza skończyła się zabawą taneczną „na sportowo”.

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie a zadanie I Piaseczyńskie Senioralia – sportowa olimpiada seniorów były współfinasowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fotograficzne podsumowanie wydarzenia:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *