Kurs „Smartfon dla cyfrowych debiutantów” jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak wykorzystywać z jej zasobów.
Spotkania będą odbywać się we wtorki o godzinie 11:00, każde z nich będzie trwać 60 minut.
Kurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, wystarczy kliknąć tutaj >> https://cdtonline.clickmeeting.com/cyfrowi-debiutanci i podać swoje imię oraz adres mailowy.
Organizatorem kursu jest Centralny Dom Technologii. Jego partnerem merytorycznym jest ABC Senior. Projekt powstał w ramach współpracy partnerskiej między Fundacją PFR a Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.
Harmonogram spotkań:
26 maja, wtorek, godz. 11:00
Smartfon, czyli co?
Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy na temat tego, czym właściwie różni się smartfon od innych telefonów, komputerów i tabletów, a także do czego może nam służyć. Poznamy również parametry techniczne smartfonów, systemy operacyjne oraz podstawy obsługi urządzenia gestami i przyciskami.
2 czerwca, wtorek, godz. 11:00
Bezpieczeństwo w sieci
Drugie zajęcia w całości poświęcimy bardzo ważnemu tematowi bezpieczeństwa. Porozmawiamy o tym, co właściwie grozi nam w Internecie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji, ale też o tym, jak przełamać swój strach przed korzystaniem z urządzenia w obawie o to, że coś zepsujemy.
9 czerwca, wtorek, godz. 11:00
Wprowadzenie do aplikacji
Na tych zajęciach dowiemy się czym są i do czego mogą służyć aplikacje – czyli programy na smartfona. Przećwiczymy wyszukiwanie potrzebnych nam aplikacji oraz bezpieczne ich instalowanie oraz usuwanie.
16 czerwca, wtorek, godz. 11:00
Połączmy się, czyli aplikacje do komunikacji
Serię czterech spotkań poświęconych różnym grupom aplikacji rozpoczniemy
od przyjrzenia się tym, które pomagają nam się komunikować. Szczególną wagę poświęcimy tutaj komunikatorom oraz narzędziom do telekonferencji, dzięki którym możemy zobaczyć i usłyszeć naszych bliskich.
23 czerwca, wtorek, godz. 11:00
Smartfon pomocnik, czyli aplikacje pożyteczne
Zajęcia poświęcone będą omówieniu tego, jak w możliwie pożyteczny sposób możemy wykorzystać technologię na co dzień. Wspólnie nauczymy się korzystać z aplikacji pomagających nam odnaleźć się na mapie, dbać o zdrowy styl życia
czy sprawdzić prognozę pogody.
30 czerwca, wtorek, godz. 11:00
Facebook bez tajemnic, czyli aplikacje społecznościowe
Szóste spotkanie poświęcimy w całości Facebookowi, najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu na świecie. Omówimy wszystkie najważniejsze funkcje Facebooka oraz porozmawiamy o trosce o swoją prywatność i kontrolowaniu tego, co inni wiedza o nas.
7 lipca, wtorek, godz. 11:00
Cyfrowa kreatywność, czyli aplikacje zdjęciowe
Na tym spotkaniu dowiemy się, jak wykorzystać nasz smartfon do robienia ładnych zdjęć i nagrywania dobrych filmów, a także jak za pomocą różnych aplikacji potem te materiały edytować i się nimi dzielić.
14 lipca, wtorek, godz. 11:00
Programować każdy może!
Kurs zakończymy zajęciami poświęconymi podstawom programowania. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto rozumieć zasadę działania otaczającej nas technologii oraz wspólnie stworzymy nasze pierwsze programy!
O Centralnym Domu Technologii
Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju.
Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w którego skład wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.
Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.
źródło: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
Dodaj komentarz
Chcesz dołączyć do dyskusji?Nie krępuj się!