„SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wasza Rodzinka TEŻ?!” to gra terenowa dla rodzin z dziećmi, która w zabawnej i rozrywkowej formie porusza ważne tematy – profilaktykę hejtu i uzależnień, wzmocnienie poczucia sprawczości i życzliwości wśród dzieci – przy okazji, pogłębiając relacje rodzinne za sprawą wspólnego, atrakcyjnego czasu.

Rejestracja na grę będzie możliwa w punkcie Start na Skwerze Kisiela w godz. 12.00-15:30. Udział jest bezpłatny.

Trasa gry zaprowadzi uczestników prosto na Piknik Rodzinny. Tutaj  rodziny będą mogły:

  • wziąć udział w kilku Eko-Warsztatach
  • poskakać na dmuchańcach
  • oraz pograć na wielkoformatowych grach planszowych XXL!

Miejska Gra Terenowa „SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wasza Rodzinka TEŻ?!” to 5 niezależnych stacji, rozwijających różne umiejętności, po których podróżują rodzinne zespoły. Każda stacja to inna tematyka oraz skojarzenie z SuperMocą zwierzaka, co ułatwia dzieciom przyswojenie informacji i utożsamienie się z  daną cechą. Wśród stacji gry znajdziecie:

  • “Życzliwy jak Miś” – to stacja z zakresu profilaktyki hejtu i agresji, gdzie dzieci uczą się empatii, życzliwosci i pomagania innym.
  • “Zdrowy jak Byk” – porusza problem profilaktyki uzależnień behawioralnych. Tu dzieci pochłaniają wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, siecioholizmu i fonoholizmu oraz właściwego zachowania w sytuacjach kryzysowych (np. pożar, alarm w szkole, opieka nad omdlałym).
  • “Zwinny jak Zając” – daje okazję do wyhasania się drużynowo i rodzinnie w sztafecie ze zdrową rywalizacją i nastawieniem na budowanie współpracy.
  • Pracowity jak Pszczółka” – rozwija kreatywność i współpracę poprzez wspólne tworzenie zwierząt z plastra drewna.
  • “Mądry jak Sowa” – ta stacja rozwija kompetencje przyszłości – logiczne myślenie i kreatywność – w formie łamigłówek, zadań z tworzenia wyrazów i matematyki.

Piknik Rodzinny: Stadion Miejski GOSIR, ul. 1 Maja 16, Piaseczno, otwarty w godz. 12:00-18:00.

Gra zostanie zorganizowana w ramach projektu Akademia Rodziny.

Scenariusz i realizacja: natrzepaku.pl.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *