Od spotkania z członkami Klubu Seniora w Zalesiu Górnym, policjanci z Piaseczna rozpoczęli cykl warsztatów dotyczących oszustw w tym tych, dokonywanych na tzw. prezentacjach. Działania te zostały podjęte w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym. Poprzez budowanie świadomości społecznej przeciwdziałamy przestępstwom.

Oszuści za swój cel szczególnie często wybierają osoby starsze. Pod pretekstem badań, darmowych wyjazdów do sanatorium lub degustacji nasi seniorzy są zapraszani na różnego rodzaju tzw. prezentacje. Niestety to tylko przykrywka, bo prawdziwym celem takiej prezentacji jest pozyskanie klientów i sprzedanie im poprzez różnego rodzaju techniki manipulacji towar, którego tak naprawdę wcale nie potrzebujemy. Policjanci znają metody działania oszustów, i by im zapobiegać działają prewencyjnie. Inicjatywa tegorocznych spotkań jest efektem posiedzenia Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Starostwa Powiatowego w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Pan mł.insp. Paweł Krauz oraz Przewodniczący Komisji Pan Krzysztof Kasprzycki.

Zaplanowanych zostało 11spotkań prowadzonych w formie warsztatów. Pierwsze z nich odbyło się w Klubie Seniora w Zalesiu Górnym.

Wśród tematów nie zabrakło informacji o innych metodach oszustw takich jak na „policjanta”, dopłatę do paczki, czy za energię. Mówiliśmy także o tym, by nigdy nie klikać w przesyłane nam nieznane  linki.

Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby naszych mieszkańców, i zbudowanie świadomości niezbędnej do zapobiegania takim przestępstwom!

źródło: kpppiaseczno.policja.waw.p

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *