Piaseczyńska Rada Seniorów zainicjowała kampanię informacyjną przypominającą o zasadach z korzystania z tzw. „niebieskiej karty” pozwalającej korzystać z parkowania dla osób z niepełnosprawnością. (tzw. niebieska koperta”).

Członkowie PRS we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie oraz Strażą Miejską w Piasecznie przygotowali ulotki i plakaty informacyjne przypominające prawa i obowiązki osób uprawnionych do parkowania na „niebieskich kopertach”.

Materiały informacyjne – ulotka i plakat – będą kolportowane do klubów seniora, stowarzyszeń senioralnych i parafii na terenie Piaseczna. Zostały również przekazane do zespołu wydawania orzeczeń w Starostwie Powiatowym w Piasecznie.

Każdy z mieszkańców może również samodzielnie pobrać i przekazać zainteresowanym lub wydrukować do własnego użytku.

Plakat informacyjny do pobrania A3

 

1 komentuj
 1. Iwona Brzewska
  Iwona Brzewska napisał:

  Prośba.
  Nie znalazłam informacji, na plakacie o parkowaniu w miejscach dla niepełnosprawnych, na jakich zasadach można parkować w Piasecznie. Czy wnosi się opłatę w parkomatach? Czy jeśli tak to trzeba potwierdzenie wydrukowane zostawiać za szyba? Utrudnia to znacznie dla osoby niepełnosprawnej parkowanie.
  W Warszawie na takich miejscach, kopery niebieskie, posiadacze karty mają bezpłatne parkowanie, a zameldowani w stolicy mogą, posiadając kartę i znaczek „N” potwierdzający ich zamieszkanie, parkować bezpłatnie na każdym miejscu objętym opłatami parkomatowymi.
  Czy tak trudno ułatwić także piaseczyńskim niepełnosprawnym taką możliwość?
  Pozdrawiam

  Iwona

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *