Pakiet medyczny za 1 złotych! Brzmi obiecująco, lecz to nic innego jak kolejna metoda związana z oszustwami na tzw. prezentacjach. Po takim spotkaniu możesz stracić nawet kilka tysięcy złotych. Gmina Piaseczno oraz Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie ostrzegają, przed pseudomedycznymi konsultacjami, które zaplanowano także na terenie naszego powiatu.

Sale konferencyjne lub restauracje w Piasecznie oraz na terenie powiatu piaseczyńskiego mogą stać się miejscami do których na „bezpłatne” badania lekarskie mogą być zaproszeni nasi seniorzy.

Organizatorzy spotkań oferują uczestnikom spotkań wyjątkowe korzyści jakie zawiera ich pakiet usług medycznych. Często jest on bezpłatny, innym razem kosztuje tylko złotówkę. Niestety to pakiet bez pokrycia.  Za to za uczestnictwo w spotkaniu zwane szkoleniem uczestnik zostanie obarczone rachunkiem, o którym podczas spotkania nie usłyszymy!

Proszę seniorów o ostrożność i rozwagę w podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w takich programach – mówi Hanna Kułakowska Michalak.  Nie dajcie się naciągnąć na usługi, które są oferowane dodaje  Krzysztof Kasprzycki – koordynator ds. polityki senioralnej

 

„Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji” to hasło kampanii podczas której przestrzegamy seniorów, aby nie chodzili, na pokazy, czy pseudo badania. Celem  takich spotkań jest  zawsze manipulacja wykorzystująca naiwność uczestników i wpędzająca w problemy ekonomiczno- zdrowotne.

 

Apelujemy „Przekaż tę informację dalej”

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *