Po przerwie Gmina Piaseczno zaprasza na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę  godz. 9.00 z pl. Piłsudskiego. 

Zajęcia instruktażowi – treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację „Żyj aktywnie po 50-ce” mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród osób 50+ …i nie tylko.

Cykl nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno z  (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe : w maju – drogami i szlakami historycznymi na terenie Gminy Piaseczno (tzw Trakt Królewski) oraz w listopadzie – na terenie wsi lokowanej na ziemi piaseczyńskiej. Obie imprezy zakończą się wspólnym ogniskiem integracyjnym.

Zajęcia dostosowane są do możliwości i potrzeb seniorów. Oferta jest skierowana zarówno do osób pragnących rozpocząć naukę technik marszu oraz do osób już praktykujących.

Fundacja „Żyj aktywnie po 50-ce”– po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 -przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Harmonogram:

  • kwiecień: 6,13, 27
  • maj: 11, 18, 25
  • czerwiec: 1, 8, 15, 22, 29

Fundacja „Żyj aktywnie po 50-ce” została wyłoniona do realizacji zadania w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno  na wspieranie amatorskich projektów obejmujących propagowanie lokalnej turystyki weekendowej i organizację spotkań i innych form aktywności z uwzględnieniem seniorów. Całkowita kwota dotacji z Urzędu Miasta i Gminy wynosi 4680 zł.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *