Na mapie Piaseczna pojawiło się kolejne, bardzo ważne miejsce.  8 października odbyło się bowiem oficjalne otwarcie Miejskiego Klubu Seniora, czyli miejsca integracji osób starszych.

To pierwszy, ale nie ostatni klub seniora w mieście – mówił inicjator i lider projektu powstania klubu seniora Krzysztof Kasprzycki

Do tej pory 8 klubów seniora funkcjonowało w miejscowościach gminy, ale nie w samym mieście. Teraz, osoby starsze będą miały swoje miejsce spotkań także w Piasecznie, w budynku zrewitalizowanego dworca PKP. Wytypowanie właśnie tej lokalizacji nie jest przypadkowe, gdyż jest to główny węzeł komunikacyjny, gdzie oprócz kolei krzyżują się trasy kilku autobusów w tym 6 linii darmowych. To z pewnością ułatwi seniorom z terenu całego miasta korzystanie z tej placówki.

Zależało nam, aby ten budynek pełnił także niekomercyjne funkcje społeczne – mówił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – W przyszłym roku będziemy chcieli także uporządkować miejsce przed dworcem, zrobić tam patio i urządzić teren zielony.

Miejski Klub Seniora dla około 100 osób prowadzić będzie Biblioteka Publiczna, która jako jednostka organizacyjna Gminy ma już duże doświadczeniem we wdrażaniu programów skierowanych do seniorów.

Od koncepcji utworzenia klubu do jej zrealizowania minął niecały rok – podkreślała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Magdalena Woźniak – Każde zadanie musi mieć swojego lideraJeśli taka osoba się znajdzie, wszystko idzie sprawnie i w ekspresowym tempie.

W uroczystym otwarciu klubu uczestniczyli włodarze miasta oraz osoby czynnie zaangażowane na rzecz jego powstania. Zebranym muzycznych doznań dostarczyła jedna
z najsłynniejszych seniorek w Polsce DJ Wika.

Utworzenie Miejskiego Klubu Seniora powstało dzięki dotacji 150.000 zł z rządowego z programu „Senior+”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia klubu, a już od wtorku 9 października do zwiedzania jego siedziby i zapisów na zajęcia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *