W poniedziałek (13 stycznia) rusza rekrutacja na niezwykle popularne w Gminie Piaseczno zajęcia „Gimnastyka dla Seniora edycja 2020 – I semestr”. Około 200 seniorów będzie ćwiczyć w 9 grupach. Pierwsze nieodpłatne zajęcia gimnastyczne odbędą się już 20 stycznia.

– Naszym Celem jest umożliwienie zorganizowanej formy aktywności fizycznej jak największej grupie piaseczyńskich seniorów – mówi Hanna Kułakowska-Michalak I Zastępca Burmistrza.

Gimnastyka dla Seniora to projekt zainicjowany w 2018 roku przez Gminę Piaseczno przy współpracy z Piaseczyńska Radą Seniorów. – Co roku doskonalimy nasz projekt. Tym razem mamy o 4 grupy więcej, a to około 80 miejsc więcej niż w roku poprzednim. W ciągu dwóch lat rozszerzyliśmy gimnastykę dla seniorów o ponad 140 miejsc– tłumaczy Krzysztof Kasprzycki opiekun seniorów.

Nasza kadra wykwalifikowanych instruktorek – Gabriela Helak, Monika Piekarniak – poszerzyła się o Panią Halinę Wierzbicką – mówi dyrektor GOSiR Marek Frącz – W tym roku bezpłatnymi zajęciami została objęta również grupa działającą przy UTW. Ponadto, na prośbę seniorów zajęcia ruszają o ponad 3 tygodnie wcześniej – dodaje dyrektor GOSiR.

Ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu sportowego trwać będą 60 minut, a towarzyszyć im będzie podkład muzyczny. Tego typu gimnastyka podnosi wydolność poszczególnych układów (oddechowego, siły mięśniowej, gibkości, równowagi, koordynacji). Zajęcia będą odbywać się do końca czerwca w hali SP przy ul. Sikorskiego oraz w sali Stadionu Miejskiego przy ul. 1  Maja 16. Organizatorem zajęć jest Gminny Ośrodek Sport i Rekreacji
w Piasecznie. Informacje i zapisy na semestr styczeń – czerwiec pod nr tel. 517 01 44 80. Zajęcia odbywają się: Wtorki: 9.00, 10.00, 11.00, 16.00, w środy: 8.30, w czwartki: 10.30, 14.00, 16.00, w piątki: 9.30.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *