Od 1 kwietnia do Ogólnopolskiej Karty Seniora dołączył Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, udzielając seniorom 50% zniżki na biletu wstępu na pływalnie. Aktywność fizyczna w grupie 60+ jest  bardzo ważna dlatego też w  najbliższym czasie postaramy się rozszerzyć ofertę sportowo- rekreacyjną dla seniorów – mówi Hanna Kułakowska Michalak – II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy.

 

Pływalnia dla seniorów z 50% zniżką

Wprowadzenie Karty było postulatem Piaseczyńskiej Rady Seniorów, która zgodnie z umową z władzami Piaseczna odpowiada za jej dystrybucję. Od 1 kwietnia po okazaniu karty seniora przysługuje 50% zniżka w opłacie za wstęp na basen. Aktywność fizyczna w grupie 60+ jest ważna dlatego też postaramy się w najbliższym czasie rozszerzyć ofertę sportowo rekreacyjną dla seniorów – mówi Hanna Kułakowska Michalak, II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy. Wsłuchujemy się w głos przedstawicieli środowisk 60+ i staramy się sprostać potrzebom seniorów. Mamy już sobotnie spacery Nordic Walking, zniżkę na basen a od maja rozpocznie się gimnastyka dla seniorów prowadzona przez fizjoterapeutę – zapowiada Hanna Kułakowska-Michalak. Dotychczas mieszkańcy Gminy, którzy ukończyli 75 lat mogli korzystać z pływalni nieodpłatnie. Wprowadzona od kwietnia zniżka dla osób pomiędzy 60. a 75. rokiem życia wypełni powstałą lukę. Na potrzebę wprowadzenia zachęt do korzystania z miejsc aktywności wskazują  seniorzy, którzy indywidualnie lub wraz z wnukami chcieliby uczestniczyć w aktywnym życiu. Skromne uposażenie seniorów nie zawsze pozwala na pełne korzystanie z miejskiej infrastruktury. Przewodniczący PRS Piotr Jakubowski na inauguracji karty seniora wspominał o znaczeniu programu dla grupy 60+. – Dla wielu seniorów liczy się każdy grosz. To dobrze, że dzięki przyłączeniu się do programu będziemy mogli zyskać nie tylko produkty i usługi skierowane do seniorów, ale konkretne oszczędności.

Wydano już 1000 kart seniora

Od początku lutego wydano już ponad 1000 Ogólnopolskich Kart Seniora. Karta wydawana jest nieodpłatnie w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5 w trakcie dyżurów Piaseczyńskiej Rady Seniorów w każdy „I” poniedziałek miesiąca w godz. 9.00 – 11.00 oraz w każdy „III” poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-18.00. Ogromne zainteresowanie seniorów oraz podmiotów honorujących kartę mówi samo za siebie – mówi Krzysztof Łukasz Kasprzycki, pracujący z  Piaseczyńską Radą Seniorów i od samego początku pilotujący jej powstanie. Dowodzi to również że powołanie Rady Seniorów było niezwykle potrzebne. Rada spełnia swoją role, trafnie diagnozuje i skutecznie przedstawia potrzeby seniorów lokalnym władzom– dodaje K.Ł.Kasprzycki.

Ponad 30 punktów honorujących Kartę i wciąż więcej

Już ponad 30 punktów na terenie Piaseczna oferuje zniżki dla posiadaczy karty seniora od 5 nawet do 90%  a liczba przedsiębiorców cały czas wzrasta.  W Piasecznie jest szeroki wachlarz branż: nauka języka, piekarnie, warsztat samochodowy, gabinet podologiczny, sklepy z karmą i akcesoriami dla zwierząt, wypożyczanie i serwis sprzętu sportowego, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, sklep i serwis sprzętu komputerowego, zakłady fryzjerskie, sklepy spożywcze, gabinet weterynarii a nawet kancelarię adwokacką. Aktualna lista podmiotów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie Gminy Piaseczno znajduje się na stronie tutaj