Słowem wstępu

Krzysztof Ł. Kasprzycki, Redaktor Naczelny portalu Piaseczyńskiej Rady Seniorów

Szanowni Państwo,

Dziś uruchamiamy wyjątkowy portal skierowany do seniorów i ich bliskich. Wyjątkowy, bo tworzony w dużej części przez seniorów, którzy w tym miejscu będą mogli zapraszać na organizowane przez nich wydarzenia, chwalić się swoimi sukcesami i informować o wspólnych akcjach. Senioralne Piaseczno to baza wiedzy o wszystkich organizacjach senioralnych, nie tylko tych prowadzonych przez samorządowe władze gminy Piaseczno.

Zmiany demograficzne i związany z nimi wzrost liczby osób starszych dotykają wszystkich społeczeństw; zarówno tych najbiedniejszych, wysoko rozwiniętych jak i rozwijających się, jak m. in. Polska. W gminie Piaseczno seniorzy stanowią dziś prawie 20 procent ogółu mieszkańców. Dlatego tak ważne jest, aby usługi publiczne były w coraz większym stopniu dostosowane do potrzeb i wymagań osób starszych i aby coraz szerzej były do nich adresowane.

Już dziś gmina Piaseczno może pochwalić się Uniwersytetem Trzeciego Wieku, funkcjonującym przy Centrum Kultury, obchodzącym w tym roku 10-ciolecie i aż siedmioma Klubami Seniora, prowadzonymi przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W gminie prowadzone są też liczne akcje na rzecz seniorów, jak np. : sezonowe szczepienia przeciwko grypie dla osób 60+, rozdawane jest „Pudełko Życia”, prowadzony jest wolontariat na rzecz seniorów.

W Piasecznie działają liczne organizacje pozarządowe: stowarzyszenia, fundacje oraz związki, które prowadzą działalność edukacyjną, kulturalną i sportową. Ogniwem, które je łączy, jest Piaseczyńska Rada Seniorów powołana w marcu 2017 r. przez Radę Miasta i Gminy Piaseczno. Ten swoisty parlament seniorów skupia przedstawicieli wszystkich organizacji senioralnych działających na terenie naszego miasta i gminy.

Dziś uruchamiamy specjalny portal dla seniorów: Senioralne.Piaseczno.eu , który ma być swoistą bazą wiedzy dla seniorów i ich bliskich oraz ma promować działalność wszystkich organizacji senioralnych na naszym terenie a nie tylko tych prowadzonych przez władze miasta i gminy. Wyjątkowość informacji publikowanych na tym portalu polega na tym, że będą one przygotowywane przez osoby 60+ a więc przez i dla seniorów. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą tu znajdować ważne i przydatne dla nich informacje.

Krzysztof Ł. Kasprzycki
Zespół Doradców Burmistrza Gminy Piaseczno

0 odpowiedzi

Skomentuj wpis

Podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami naszej strony.
Nie bądź nieśmiały :) Pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *